TUNNUSTUSMÄRGI OMISTAMINE
Eesti Erahuvikoolide Liidu tunnustusmärk omistatakse liidu liikmeskoolidele huviharidusliku sisu kvaliteedi ja aastatepikkuse (vähemalt 10 aastat) panuse tunnusenakasutamiseks nende veebis, trükistel jne. Kandidaadi esitab liidu liikmeskool või kool ise vabas vormis kirjalikult (kuni 1000 tm kooli sisu kvaliteedi kirjeldusega) EEHKL-i üldmeiliaadressil. Tunnustusmärgi saaja kinnitab EEHKL-i juhatus oma käskkirjaga. Tunnustusmärk antakse üle digitaalsel kujul ja avalikult, millega kaasneb liidu pressiteade ja tunnistus.
MÄRGI KIRJELDUS
EEHKL-i tunnustusmärk on ümmargune, sellel on kujutatud EEHKL-i logo ning lisatud kiri „ERAHUVIKOOLIDE LIIT TUNNUSTAB: KVALITEETNE HUVIKOOL“. Märki saab kasutada ka läbipaistvana.
Sally Stuudio on 1991. aastal asutatud kunstikool, mille missioon on aidata kaasa tähelepanelikuma ja hoolivama ühiskonna loomisele panustades kunstihariduse võimele muuta maailma. Sally Stuudio on üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud erahuvikoole Eestis ja üks väheseid kaasaegsele visuaalsele kunstile keskendunud huvikoole. Oma enam kui 30ne tegevusaasta jooksul on kool teinud kaasa kõik ühiskonna ja majanduskeskkonna tõusud ja langused ning kujunenud tõsiselt võetavaks koostööpartneriks mitte ainult huvihariduse, vaid kaasaegse kunsti valdkonnas laiemalt. Stuudio asutasid dogi Sally, maalikunstnik Vano Allsalu ja haridusjuht Annely Köster. Sally Stuudio on Eesti Erahuvikoolide Liidu asutajaliige aastast 2004.
Musamari Koorikooli algusaeg ulatub aastasse 1995, mil tegevust alustas Musamari Mudilaste Muusikakool. 1997. aastal kasvas koolist välja Musamari Laulustuudio ning sellest omakorda 2006. aastal Musamari Koorikool. Koolis tegutsevad väikelaste rühmad, eelkooliealiste astme ettevalmistusrühmad, noorem mudilaskoor, mudilaskoor, lastekoor, tütarlastekoor, vilistlaskoor ja kammernaiskoor „Muusad“. Oma tegevusaja jooksul on osaletud paljudes erinevates kontserdiprojektides, noorte- ja üldlaulupidudel, festivalidel ja konkurssidel Eestis ning mujal maailmas. Korduvalt on kooli koorid osalenud Euroopa Grand Prix sarja koorikonkurssidel Arezzos, Toulouises ja Debrecenis. Musamari Koorikool on Eesti Erahuvikoolide Liidu liige aastast 2017.
Arsise kellade kool on asutatud 1999. aastal. Kool pakub 5 – 26-aastastele lastele ja noortele võimalusi muusikaalaste teadmiste ning oskuste arendamiseks käsikellaõppe kaudu. Arsise kellade kooli filiaal Tartus avas oma uksed 2001. aastal. Kooli tegutsemise eesmärkideks on märgata ja kasvatada õpilaste huvi muusika vastu positiivses ja stressivabas õpikeskkonnas, toetada õpilaste õpioskusi üldhariduslike eesmärkide täitmisel ning suurendada õpilaste, kui tulevase kontserdipubliku kultuuriteadlikkust. Kooli iseloomustavateks märksõnadeks on stabiilsus, järjepidevus ja kvalifitseeritud õpetajaskond. Tasub ära märkimist, et kooli tegevjuhataja Tiina Boucher ja kelladeansamblimängu õpetajad Lemme-Liis Elp ning Mari Tooming on Arsise kellade koolis tegevad olnud selle asutamisest saadik. Kelladekoolist välja kasvanud kontsertansamblid on Arsise asutaja ja dirigendi Aivar Mäe juhatusel esinenud maailma erinevais paigus, osalenud mitmetel professionaalse muusika festivalidel ja koostööd teinud mainekate orkestrite ning dirigentidega. Arsise kellade kool on Eesti Erahuvikoolide Liidu liige aastast 2007.
Huvialakool Nissi Trollid tegutseb aastast 1999 ning on seadnud oma eesmärgiks anda lastele kvaliteetset huviharidust muusika valdkonnas. Samuti leida muusikalisi väljundeid huvikoolis õpitud eriala rakendamiseks, nagu näiteks osalemine orkester Nissi Trollid junior koosseisus, noortebändis ja erinevates ansamblites. Üheks väljundiks õpilastele on ka osalemine Harjumaa Noorte puhkpilliorkestri ühislaagrites ja väljasõitudes. Samuti on muusikaseltsi eesmärgiks maal elavate laste ja noorte vaba aja sisustamine ja huvihariduse arendamine, puhkpillimuusika propageerimine ja noortele esinemisvõimaluse andmine. Suurima panuse kvaliteetse huvihariduse andmiseks maapiirkonnas on andnud Tõnu Sal-Saller. Tõnu Sal-Salleri loodud orkestri ja huvikooli tegevus on läbi aastakümnete toonud piirkonda rohkelt oma ala professionaale, kes oma teadmiste, kogemuste, kontaktide ja andega rikastanud kohalikku kultuuripilti. Huvialakool Nissi Trollid on Eesti Erahuvikoolide Liidu liige aastast 2020.
Meero Muusik (loodud 2001) on muusikalist huviharidust pakkuv huvialakool, kus muusikaga tutvumist alustatakse juba beebieas. Meero Muusikus peetakse oluliseks muusikaga tegelemist elukaarepõhiselt. Koolis väärtustatakse rõõmu muusikast, õpilasekeskset õpet, koostööd ja isikupära säilimist, pühendunud muusikapedagooge ning loovust toetavat keskkonda. Meero Muusikust saab õppija kaasa baasteadmised eluaegseks muusikaharrastuseks ja vajadusel ka valmiduse muusikaõpingute jätkamiseks. Samuti pakutakse linnaruumi erinevaid kultuurisündmusi, mis panevad kauni kodulinna Tallinna helisema. Meero Muusik Varje Lepa eestvedamisel on panustanud aegade jooksul palju muusikaõpetajate koolitamisse, tuues Eestisse rahvusvaheliselt tunnustatud muusikapedagooge ning korraldades ka Eesti parimate metoodikute ja heliloojate poolt praktilisi koolitusi. Samuti on peetud oluliseks koolitada pidevalt oma huvikooli muusikaõpetajaid, et hoida õpetajate kvaliteeti ning viia neid kurssi kaasaegsete õppemeetoditega. Meero Muusik on Eesti Erahuvikoolide Liidu asutajaliige aastast 2004.
Animakooli areng on kulgenud ühtlases tõusvas joones üha kaasaegsemat tehnoloogiat ja põhjalikemaid meetodeid valides. MTÜ Nukufilmi Lastestuudio on tegutsenud alates 2002. aastast, mil pandi alus animatsiooni huviharidusele ja erinevatele vanuseastmetele mõeldud spetsiaalsete õppemeetoditega kursustele. Animakooli tugevuseks on pikaajalise staažiga ja animatsioonialase haridusega õpetajad, kes igapäevaselt jagavad oma teadmisi ja oskusi lasteaialastest täiskasvanuteni välja. Animakoolis on välja töötatud üldhariduskoolide õpetajatele animaõppe koolitusprogramm, mille tulemusel on käivitunud animatsiooni huviringid Eesti erinevais paigus. Tänaseks on Animakool ennast edukalt tõestanud nii animatsiooni alushariduse kui süvendatud õppevormi pakkujana. Animakool on läbi viinud animatsiooni töötubasid nii kodu- kui välismaa filmifestivalidel ning osalenud erinevates koostööprojektides. Animakool on Eesti Erahuvikoolide Liidu liige aastast 2017.
Huvikool Loomekoda on asutatud 2007. aastal. Koolis antakse käsitööalast huviharidust esimese ja teise kooliastme lastele. Loomekoda tegutseb nii oma ruumides, kui erinevates Tallinna üldhariduskoolides. Põhitegevusele lisaks viiakse läbi käsitööalaseid projektilaagreid, koolitusi, sünnipäevi ja töötubasid. Loomekoja asutaja ja hing Tiiu Õun on tänapäevased käelised tegevused sidunud pärimuskäsitöö ning looduslike materjalide säästliku kasutamisega. Kooli motoks on Albert Einsteinilt laenatud mõte, et “Iga looming on ainukordne”. Koolis peetakse käelise tegevuse ja loovuse arendamist oluliseks juba varases lapseeas, sest ühiskond vajab rõõmsaid, õnnelikke, elus hästi hakkama saavaid kodanikke, kes oskavad erinevates olukordades loovalt tegutseda. Huvikool Loomekoda on Eesti Erahuvikoolide Liidu liige aastast 2020.
Erahuvikooli Nupula tegevusalaks on Tallinna ja Saku laste kooliks ettevalmistamine. Kool tegutseb alates 2012. aastast. Õpitakse haridus- ja teadusministeeriumis kinnitatud õppekavade järgi, õpetajateks on pedagoogilise kõrgharidusega spetsialistid. Õpetaja Kaja Belials on koostanud koolile vajaliku õppekirjanduse, mis on kasutusele võetud ka teistes eelkoolides ja lasteaedades. Nupula on Eesti Erahuvikoolide Liidu liige aastast 2020.
Kose Tennisekooli eesmärgiks on tennisemängu, kui ühe ilusama spordiala tutvustamine ja õpetamine Ide-Harjumaal ja Paide linnas. Kool tegutseb alates 2012. aastast. Tennisemäng on kombineeritud spordiala, mis nõuab üheaegselt kiirust, vastupidavust, jõudu ja kavalust. Tegemist on huvitava liikumismänguga, mis arendab üheaegselt nii vaimset kui füüsilist poolt, sellest võib kujuneda harrastus kogu eluks. Idee viia maapiirkondade lasteni võimalus õppida tennisemängu sai alguse tennisekooli looja Piia Pärsiku isiklikust armastusest spordiala vastu. Kose Tennisekool on Eesti Erahuvikoolide Liidu liige aastast 2022.