Toompuiestee 17a, 10137 Tallinn

Eesti Erahuvialakoolide Liit tähistab 20ndat tegevusaastat ja jagab tunnustusi

Sel aastal oma 20ndat tegevusaastat tähistav erahuvikoole ühendav liit jagab laupäeval, 13. aprillil Estonia restoranis tunnustusmärke “Kvaliteetne huvikool 2024” huvikoolidele, kes on erakoolina suutnud anda kõrgetasemelist huviharidust järjepidevalt vähemalt kümne aasta jooksul. Tänu avaldatakse ka koostööpartneritele.

“Oleme Haridus- ja Teadusministeeriumi strateegilise partnerina liidu juhatuses jõudnud teadmisele, et iga väiksemgi infokild sellest, mis toimub erahuvikoolide maastikul, vajab võimendamist, eesmärgil, et laiemalt teadvustada erahuvikoolide olemasolu ja olulisust ühiskonnas,” põhjendab tunnustussündmuse korraldamise vajalikkust liidu juhatuse esinaine Varje Lepp. Samuti rõhutab ta, et erahuvikoolide panus Eesti haridusmaastikul on märkimisväärne, moodustades üle 80% riigi huviharidusest. Pidulik tunnustusmärkide jagamine toob hetkeks rambivalgusesse huvikoolid, kes igapäevaselt tegelevad sisuka õppetöö läbiviimise kõrval ka ellujäämisega. Sel aastal pälvivad liidu kõrgeima tunnustuse 9 eriilmelist Eestimaa huvikooli. Pidulikust koosviibimisest teeb liit otseülekande sotsiaalmeedias.

 

Päeva juhib Rahvusooper Estonia ooperisolist Reigo Tamm, muusikalisi ja tantsulisi vahepalu esitavad liidu huvikoolide õpilased ja õpetajad. Publiku ette astuvad:

  • Eesti Tantsuagentuuri Tantsukooli õpilased kahe tantsunumbriga: Julia Koneva ja Karoline Suhhovi loodud “Flashmob” ning sooloartist Rica Ots tantsuga “Tempo”
  • Musamari Koorikooli laulusolist Liis Lõhmus Priit Pajusaare ja Leelo Tungla lauluga “Laul leiutiste võistlusest” muusikalist “Kosmonaut Lotte”. Klaveril saadab Mari Visnapuu-Mägi, viiulil Melissa Carita Ots ja flöödil Susanne Rull (juhendaja Tiina Mee)
  • Meero Muusik huvikooli vokaalansambel Indigo kahe lauluga: Ivar Musta ja Maian Kärmase “Everybody” ning  Kadri Vooranna ja Triin Soometsa “Ära mind lahti lase”. Klaveril saadab juhendaja Maria Väli
  • Erahuvikooli Virbel viiuliõpetaja Krista Sildoja koos oma õpilase Ethel Kureliga esitavad kaks pärimuslikku viiulipala: Norramaalt pärit “Norsk schottis” ja Viljandimaalt kogutud “Karula mehe mesileib”

 

Eesti Erahuvialakoolide Liit on erahuvikoole ühendav avalikes huvides tegutsev mittetulundusühing, mis kutsuti ellu 2004. aastal. Liitu kuuluvad erinevaid valdkondi esindavad erahuvikoolid üle terve Eestimaa. EEHKL-i liikmete tegevusvaldkondadeks on muusika, tants, kunst, käsitöö, animatsioon, arhitektuur, robootika, tsirkus, eelkooliõpe jpm. Liit esindab oma liikmete huve seadusloome protsessis ning läbirääkimistel kolmandate osapooltega tagamaks erahuvikoolide areng ning nende õpilaste huvide kaitse.

 

EEHKL-i juhatuse esinaine:

Varje Lepp

Tel: +372 504 5578

Sündmuse lisainfo: 

Krista Sildoja, EEHKL-i infojuht

Tel: +372 55 31 478